Országos

Vermes Miklós Nemzetközi Fizikaverseny
Mechanika kategóriában:
8. hely: Fekete Balázs (9. C)
Hőtan kategóriában:
2. hely: Szentivánszki Soma (10. C)
Tanáruk: Simon Péter

A Szőkefalvi-Nagy Gyula Matematikaversenyen  
Fekete Panna 12.c osztályos tanuló 2. helyet ért el.
Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet, Kiss Zoltán
Fekete Balázs 9.c osztályos tanuló dicséretben részesült.
Felkészítő: Kovács Ágnes
Zsombó István 9.a osztályos tanuló dicséretben részesült
Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet

A Magyar Nyelvészeti Diákolimpián  
Priskin Gábor 13.e- országos döntőbe jutott
Felkészítő:Varga Judit

Az AJTP tanulók IX. Világvándor  Találkozóján bronz minősítést ért el iskolánk csapata. Csapattagok: Balogh Emese, Bognár Boglárka, Kereki Ramóna, Kereki Valentina, Kőszegi Szabina, Miskovity Kármen 10.a
Felkészítő: Pappné Mádai Gabriella

Országos Diákfilm Fesztivál – animáció kategória
Vecsei Péter 12.e 1.hely
felkészítő:Odrobina Tamás

Magyar-francia két tanítási nyelvű gimnáziumok nyelvi versenyén:
2. helyet ért el: Bogner Luca, Laura, Griezer Fanni, Layton Szandra, Samu Bernadett, Schön Aurél csapatban 9/Kny
Felkészítő: Kőrösiné Vatai Éva, Zöldi Éva

Az Arany Dániel Matematikaversenyen

Zsombó István  (9.a) 23. helyet ért el
Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet

Az országos drámaversenyen döntőbe jutott
Pinczés Panna 10.f  Felkészítő: Bús Éva, Kőrösiné Vatai Éva
Springer Barnabás 9/Kny. Felkészítő:Bús Éva, Kőrösiné Vatai Éva
Szemelyácz Mirjam 9/Kny. Felkészítő:Bús Éva, Kőrösiné Vatai Éva

A Lóczy Lajos Országos Földrajzversenyen:
 Medgyesi Mariann (9.C) 10. helyet ért el. felkészítő: Venczellák András

MIKOLA SÁNDOR ORSZÁGOS FIZIKAVERSENY DÖNTŐJE
9. évfolyam:
14. hely: Zsombó István (9.A), tanára: Hegedüs János
20. hely: Kolontári Péter (9.C), tanára: Simon Péter
26. hely: Páhoki Tamás (9.C), tanára: Simon Péter
36. hely: Fekete Balázs (9.C), tanára: Simon Péter

10. évfolyam:
2. hely: Szentivánszki Soma (10. C), tanára: Simon Péter

AJTP iskolák Országos Matematikaversenye
végzős évfolyam
Barna Kinga (13.A) 1.hely- felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet
Kalló Ferenc  (13.A) 4.hely- felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet
9. évfolyam
Zsombó István (9.A) 1.hely- felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet
előkészítő évfolyam
Fábián Krisztina (9/AJTP) 9.hely- felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet, Buzás Boglárka
Borbély Ferenc (9/AJTP) 11.hely- felkészítő: Almási László, Szauer Anita
Komjáti Dávid (9/AJTP) 18.hely- felkészítő: Almási László, Szauer Anita

A “Legyél Országh-os Bajnok!” – angyol nyelvű szótárhasználati versenyen– az országos döntőben: 44. helyet ért el (860 csapat közül)
Csapattagok: Balogh Szabina, Lencz Olivia, Hegedűs Bianka (10.a)
Felkészítő: Cserháti Balázs

Az Irinyi János Középiskolai Kémiaversenyen
Takács Martin (10.C) 16.helyet ért el
Felkészítő:  Dr. Heblingné Takács Dóra

OKTV-matematika II.
Fekete Panna (12.C) 8.helyet ért el
Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet, Kiss Zoltán

Jedlik Ányos Országos Fizikaverseny döntője:
9. évfolyam:
2. díj: (abszolút 3.): Páhoki Tamás (9. C)
3. díj: Kolontári Péter (9. C)
5. díj: Fekete Balázs (9. C)
10. évfolyam:
1. díj: (abszolút 1.): Szentivánszki Soma (10. C)
tanáruk: Simon Péter

AJTP Történelmi Verseny  
Csapattagok: Fábián Krisztina, Borbély Ferenc, Ignácz Ferenc   9/AJTP    9.hely
Felkészítő: Fülöp László

Gymnasion – AJTP iskolák 9. évfolyamainak XV. országos sporttalálkozója
– sakk 2.hely – Borbély Ferenc  9/AJTP
– fiú labdarúgás 1.hely-  csapattagok: Bóka Bálint, Hornyák Erik, Borbély Ferenc, Fekete Adrián, Ignác Ferenc  9/AJTP
– asztalitenisz  3. helyezés: Fekete Adrián
Tréner: Vásárhelyi Gábor                                 

Kunfalvi Rezső Fizikai Diákolimpia Válogatóverseny:
8-9. hely: Fekete Panna (12. C), tanárai: Simon Péter, Hegedüs János

Szilárd Leó Országos fizikaverseny döntője II. kategória:
4. hely: Szentivánszki Soma (10. C)
Tanára: Simon Péter

A “Legyél Országh-os Bajnok!” – angyol nyelvű szótárhasználati versenyen
országos döntőbe jutott csapat tagjai:
Balogh Szabina, Lencz Olivia, Hegedűs Bianka 10.a
Felkészítő: Cserháti Balázs

A “Riporter kerestetik” –  Mária Rádió által szervezett versenyen  országos döntőbe jutott csapat tagjai:
Vajta Krisztina, Peregi Dalma, Kubatov Réka 12.e
Felkészítő: Mericsné Papp Tünde

A Nyelvtudással az Egységes Európáért Alapítvány Országos Nyelvi Versenyén:
Szokolai Dóra 9.B osztályos tanuló országos döntőbe jutott
Felkészítők: Bárdi Judit, Gombás Ildikó

Informatika I. kategória   
Végh Levente  (12.B) 12. hely;  felkészítő: Almási László
Poller András  (11.C) 27. hely;  felkészítő: Tóthné Aschenbrenner Judit

A Német Nemzetiségi Gimnáziumok Országos Műfordító Versenye – németről magyarra fordítás kategória, első hely:
csapattagok: Prisztács Tímea, Lajos Eszter, Szeteli Anna, Rosenberger Evelin                   11.d, 10.c, 12.d, 12.d
felkészítő: Dörnyeiné Szabó Krisztina

A Német Nemzetiségi Gimnáziumok Országos Műfordító Versenye – magyarról németre fordítás kategóriában második hely:
csapattagok: Prisztács Tímea, Lajos Eszter, Szeteli Anna, Rosenberger Evelin
11.d, 10.c, 12.d, 12.d
Felkészítő: Dörnyeiné Szabó Krisztina

OKTV magyar irodalom
Aradi Hanga (13.F ) 13. hely
Felkészítő: Bús Éva

Fizika OKTV I. kategória döntő:
Fekete Panna (12. C) 13. hely
Tanárai:  Simon Péter, Hegedüs János

OKTV-német nyelv II. kategória
Székely Ágnes  (12.d)     26. helyet ért el
Felkészítő: Büki Adél, Dr. Sárkányné Lengyel Mária

OKTV-magyar nyelv
Maronics Lilla   (11.c)      1. helyet ért el
Felkészítő: Varga Judit, Tamás Csilla

A Mikola Sándor Országos Fizikaversenyen az országos döntőbe jutott
Zsombó István 9.a
Felkészítő: Hegedüs János
Páhoki Tamás 9.c
Fekete Balázs 9.c
Kolontári Péter 9.c
Szentivánszki Soma 10.c
Felkészítő: Simon Péter

Az Arany Dániel Matematikaversenyen országos döntőbe jutott
Zsombó István 9.a
Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet
Fekete Balázs 9.c
Felkészítő: Kovács Ágnes, Kiss Zoltán
Szentivánszki Soma 10.c
Felkészítő: Kiss Zoltán

Örökségünk ’48 Történelmi Vetélkedő
Maronics Lilla, Bárdos Viktor, Magyar Balázs (11.c)  8.hely
Béres Marcell, Czimmermann Gergő, Kozári István (12.c) 10.hely
felkészítő: Fülöp László

Magyarok Európában – történelmi és közismereti vetélkedő
Andl-Beck Boróka, Hochrein Bálint, Szilágyi Sándor (10.b) 3.hely
Aradi Fanni, Nagy Bíborka, Perovits Roberto (12.b) 5.hely
Gazdig Bianka, Hoóz Nóra, Nyúl Andrea (10.b) 7.hely
felkészítő: Fülöp László

AJTP nyelvi verseny (angol) -Pápa
Zengő Evelin (12.a) 15.hely
felkészítő: Bárdi Judit

AJTP nyelvi verseny (német) -Pápa
Szigeti Krisztina (10.a) 10. hely
felkészítő: Varjasné Meiszter Zita

Szilárd Leó Országos Fizikaverseny döntőjébe jutott:
Szentivánszki Soma (10. C)
Dicséretet kapott Fekete Panna (12. C), aki a pontszáma alapján bejutott a döntőbe, de egy nemzetközi versenyszereplés miatt nem tud rajta részt venni.
Tanáruk: Simon Péter

A Jedlik Ányos Fizikaversenyen
Szentivánszki Soma 10.c osztályos tanuló 1. helyezett- országos döntőbe jutott
Fekete Balázs 9.c osztályos tanuló 3. helyezett – országos döntőbe jutott
Kolontári Péter 9.c osztályos tanuló 3. helyezett – országos döntőbe jutott
Páhoki Tamás 9.c osztályos tanuló 3.helyezett – országos döntőbe jutott
felkészítő: Simon Péter

A Glasperlenspiel (Üveggyöngyjáték) – német nyelvi, kultúrtörténeti, országismereti versenyen
Szeteli Anna 12.d osztályos tanuló 5. helyet ért el
felkészítő: Dr. Sárkányné Lengyel Mária

A 26. Francia Nyelvű Színjátszó Fesztiválon
A 9.f csapata “Az emlékek őre ” című darabért mind a zsűritől, mind a közönségtől a 2. díjat kapta
Felkészítő- rendező: Kőrösiné Vatai Éva

“Magyarország az én hazám” – honismereti vetélkedő
Biró Borbála, Pál Boróka, Lajos Eszter (10.c) 2.hely
Lencz Olivia, Szondy Renáta, Bruszt Míra (10.a)  4.hely
Mészáros Viktória, Sólyom Melinda, Újházi Réka (10.)a 10. hely
felkészítő: Venczellák András

Az Irinyi János Középiskolai Kémiaversenyen az országos döntőbe jutott
Takács Martin 10.c
Felkészítő: Dr. Heblingné Takács Dóra

Angol nyelvi verseny a 9-10. évfolyam tanulói számára I. kategória
országos döntőbe jutott
Szokolai Dóra 9.b
felkésztő: Bárdi Judit, Gombás Ildikó
Schmidt Péter 9.b
felkésztő: Bárdi Judit, Gombás Ildikó
Raymann Judit 9.b
felkésztő: Bárdi Judit, Gombás Ildikó

II. kategória országos döntőbe jutott
Osváth Barnabás 10.c
felkésztő: Gombás Ildikó
Mihácsi Réka 9.f
felkésztő: Gombás Ildikó

Bolyai matematika csapatverseny:
csapattagok a 9. évfolyamon: Fekete Balázs, Páhoki Tamás, Vucsera Luca, Zsombó István
(9.c, 9.c, 9.c, 9.a) 1. helyet ért el.
felkészítők: Kovács Ágnes, Kiss Zoltán, Bereczkiné Székely Erzsébet
csapattagok a 12. évfolyamon: Béres Marcell, Fekete Panna, Károlyi Dávid, Streit Andor
12.c 1. helyet ért el.
felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet

Bereczkiné Székely Erzsébet
tanári fődíjban részesült

Fizika OKTV I. kategória döntőbe jutott:
Fekete Panna (12.C), tanárai: Simon Péter, Hegedüs János

OKTV-francia II. kategória országos döntőbe jutott
Angyal Fanni 13.f osztályos tanuló
felkészítő: Polohn Yvette, Kőrösiné Vatai Éva
Aradi Hanga 13.f osztályos tanuló
felkészítő: Polohn Yvette, Kőrösiné Vatai Éva
Kiss Eszter 13.f osztályos tanuló
felkészítő: Polohn Yvette, Taubert Mariann

OKTV magyar irodalom országos döntőbe jutott
Aradi Hanga 13.f osztályos tanuló
felkészítő: Bús Éva

Francia nyelvű slam-poetry verseny
Kőrösi Gergő 9/Kny osztályos tanuló 3. helyet szerzett
felkészítő:  Radványi Krisztina
Faházi Benedek 9/Kny osztályos tanuló 5. helyet szerzett
felkészítő: Radványi Krisztina

OKTV-francia II. kategória országos döntőbe jutott
Angyal Fanni 13.f osztályos tanuló
felkészítő: Polohn Yvette, Kőrösiné Vatai Éva
Aradi Hanga 13.f osztályos tanuló
felkészítő: Polohn Yvette, Kőrösiné Vatai Éva
Kiss Eszter 13.f osztályos tanuló
felkészítő: Polohn Yvette, Taubert Mariann

OKTV magyar irodalom országos döntőbe jutott
Aradi Hanga 13.f osztályos tanuló
felkészítő: Bús Éva

Az országos drámaversenyen a 2. fordulóba jutott
Kalmár Kamilla 9/Kny
Kőhalmi Kamilla 9.f
Springer Barnabás 9/Kny
Aracs Noém i9.f
Faházi Benedek 9/Kny
Pinczés Panna 10.f
Iflinger Noémi 9.f
Kőrösi Gergő 9/Kny
Szemelyácz Mirjam 9/Kny
felkészítők: Bús Éva, Kőrösiné Vatai Éva

Örökségünk ’48 Történelmi Vetélkedőn- országos döntőbe jutott:
Béres Marcell, Czimmermann Gergő, Kozári István (12.c)
Maronics Lilla, Bárdos Viktor, Magyar Balázs (11.c)
Felkészítő: Fülöp László

A Mardi Gras francia nyelvű előadói versenyen – prózamondás kategóriában:
Kőhalmi Kamilla (9.f) első hely
Kósa Doroti (12.f) második hely
Felkészítő: Kőrösiné Vatai Éva

OKTV-magyar nyelv- országos döntőbe jutott
Maronics Lilla (11.c)
Felkészítők:Varga Judit, Tamás Csilla

Informatika OKTV I. kategória döntőbe jutottak:
Végh Levente (12.B), tanára: Almási László
Poller András (11.C), tanára: Tóthné Aschenbrenner Judit

Budó Ágoston Fizikai feladatmegoldó versenyen
1. helyezett: Szentivánszki Soma (10.C),
tanára Simon Péter

OKTV-matematika II.– országos döntőbe jutott
Fekete Panna 12.c
Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet, Kiss Zoltán

Mikola Sándor Országos Fizikaverseny 2. fordulójába jutottak:

9. évfolyamon
Zsombó István (9.A) tanára: Hegedüs János
Páhoki Tamás (9.C)
Fekete Balázs (9.C)
Kolontári Péter (9.C)
Benke Barna (9.C)
Kovács Patrik (9.C)
Tanáruk: Simon Péter

10. évfolyamon:
Osváth Barnabás (10. C)
Szentivánszki Soma (10. C)
Tanáruk: Simon Péter

OKTV- német nyelv II. kategórián az országos döntőbe jutott:
Székely Ágnes (12.d)
Felkészítő: Büki Adél, Dr. Sárkányné Lengyel Mária

Az országos AJTP leányröplabda bajnokságon ötödik helyet ért el iskolánk csapata.
csapattagok: Szondi Renáta, Kalmár Adrienn, Sólyom Melinda, Ujházy Réka, Kereki Valentina, Bognár Boglárka, Mészáros Viktória, Varga Eszter lányok.
Felkészítő edző: Vásárhelyi Gábor

Az OKTV 2. fordulójába jutott -dráma;
Niklai Zsófia (12.f)  felkészítő:  Kőrösiné Vatai Éva, Bús Éva
Az OKTV 2. fordulójába jutott – matematika II. kategória:
Fekete Panna (12.c) Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet, Kiss Zoltán
Az OKTV 2. fordulójába jutott – informatika II. kategória
Poller András (11.c) Felkészítő Tóthné Aschenbrenner Judit
Végh Levente (12.c) Felkészítő Almási László

 

Az OKTV 2. fordulójába jutottak – német nyelv II. kategória:
Tillmann Flóra (12.d) felkészítő: Büki Adél, Dr. Sárkányné Lengyel Mária
Székely Ágnes (12.d)  felkészítő: Büki Adél, Dr. Sárkányné Lengyel Mária
Csonka Dorottya (11.d)  felkészítő: Várkonyiné Várhalmi Andrea, Kóczián-Méder Lilla

Az OKTV 2. fordulójába jutottak – francia nyelv II. kategória:
Angyal Fanni (13.f)  felkészítő:  Polohn Yvette, KőrösinéVatai Éva
Aradi Hanga (13.f)  felkészítő:  Polohn Yvette, KőrösinéVatai Éva
Kiss Eszter (13.f)  felkészítő: Polohn Yvette, Taubert Mariann

Az OKTV 2. fordulójába jutott – fizika I. kategóriában-Fekete Panna-12.c osztályos tanuló. Felkészítő: Simon Péter, Hegedüs János

Az OKTV 2. fordulójába jutottak:
magyar nyelv – Maronics Lilla 11.c osztályos tanuló. Felkészítő: Tamás Csilla, Varga Judit
magyar irodalom – Aradi Hanga 13.f osztályos tanuló. Felkészítő: Bús Éva
angol nyelv II. kategória – Máhonfai Bálint 12.e osztályos tanuló. Felkészítő: Szabados Péter, Gombás Ildikó, Várkonyiné  Várhalmi Andrea
angol nyelv II. kategória – Salavecz Tünde 12.e osztályos tanuló. Felkészítő: Szabados Péter, Gombás Ildikó, Várkonyiné Várhalmi Andrea
angol nyelv I. kategória – Gáspár Gyula Bence 11.c osztályos tanuló. Felkészítő: Szabados Péter, Gombás Ildikó, Várkonyiné Várhalmi Andrea

Az országos AJTP tanulók Aranytoll Helyesírási Versenyén
Lencz Olívia 10.a osztályos tanuló 4. helyet ért el. Felkészítő: Varga Judit tanárnő
Bogda Viktória 9.a osztályos tanuló 11. helyet ért el. Felkészítő: Tamás Csilla tanárnő

Magyarországi Német Néptánccsoportok Országos Fesztiválja-  Leőwey Táncegyüttes –  arany minősítés- felkészítő:  Heil Helmut

“Édes Anyanyelvünk” Országos Nyelvhasználati Verseny
Aradi Hanga (13.f)-  Anyanyelvápolók Szövetségének külön díja-
Felkészítő:  Bús Éva