Országos

A XV. VegyÉsztornán
Szabó Attila második helyet ért el.
Felkészítő: Dr. Nagy Mária

A Richter Gedeon Talentum Alapítvány 12 hónapra szóló ösztöndíját nyerte
Reitz Angéla 11.b osztályos tanulónk.

Az országos Arany János Művészeti Fesztiválon:
Hangszer kategóriában Pázmándi József – Arany minősítést szerzett;
Tánc kategóriában (az egész 9.AJTP osztály részvételével) bronz minősítést szerzett
Színjátszás kategóriában bronz minősítést szerzett a 9.AJTP csapata

Szőkefalvi-Nagy Gyula Matematikaversenyen:
Szabó Attila első helyet ért el. (12.c) Felkészítő: Kiss Zoltán
Fekete Panna első helyet ért el. ( 10.c) Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet, Kiss Zoltán

A XXV. Erkel Diákünnepen – Látvány, varieté, standap kategóriában:
Horváth Barnabás különdíjban részesült, első helyet ért el.

Az AJTP VII. Világvándor találkozón:
Iskolán csapata első helyezést ért el.
csapattagok: Kő Zsófia, Tatai Réka, Csőtönyi Tímea, Fehér Nikolett, Hodován Szabina, Kis-Tóth Rita
Felkészítő: Vörös István

Az “Egyre közelebb Izrael…” – országismereti vetélkedőn:
iskolánk csapata a negyedik helyet érte el.
csapattagok: Bauer Flóra, Garami Anna, Magyarlaki Anna Laura
Felkészítő: Vörös István

A Magyar Vöröskereszt Elsősegélynyújtó Versenyén:
negyedik helyet ért el iskolánk csapata.
csapattagok: Zengő Evelin, Zengő Szabina, Mészáros Zsófia, Mészáros Viktória, Korpás Leontina

Az országos Koch Valéria Német Nyelvű Versmondó Versenyen:
11-12. osztályosok kategóriájában: Vágány Adél hatodik helyet ért el.
11-12. osztályosok kategóriájában: Gelb Cintia hetedik helyet ért el.
11-12. osztályosok kategóriájában: Pintér Lívia kilencedik helyet ért el.
9-10. osztályosok kategóriájában:  Tillmann Flóra hetedik helyet ért el.
9-10. osztályosok kategóriájában:  Schneidler Zsófia kilencedik helyet ért el.
Felkészítő: Büki Adél

Az  Országos Dráma Tanulmányi versenyen elért  eredmények:
1. helyezett: Illés Dorottya (9.f) felkészítő tanárok: Bús Éva-Vatai Éva
6. helyezett: Aradi Hanga (11.f) felkészítő tanárok: felkészítő tanárok:Vatai Éva-Bús Éva
11. helyezett: Kecskés Kata (9.f) felkészítő tanárok:Bús Éva-Vatai Éva

Az Arany Dániel Matematikaversenyen:
Fekete Panna (10.c) harmadik helyet ért el.
Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet és Kiss Zoltán.

Barna Kinga (11.a) tizenötödik helyet ért el.
Kalló Ferenc (11.a) huszonkilencedik helyet ért el.
Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet

A Mikola Sándor Országos Fizikaversenyen:
nyolcadik helyet ért el Fekete Panna.
Felkészítő: Hegedüs János, Simon Péter

Dráma OKTV:
Kurunci Kata (12.f) – 5. hely felkészítő:Vatai Éva – Bús Éva
Nagy Vivien Dóra (12.f) – 17. hely Felkészítő: Bús Éva – Vatai Éva

Az AJTP iskolák Matematikaversenyén:
Barna Kinga- első helyet szerzett. Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet
Kalló Ferenc- a nyolcadik helyete ért el. Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet
Szondi Renáta- tizenötödik helyet ért el. Felkészítő: Szauer Anita
Miskovity Kármen- huszadik helyet ért el. Felkészítő: Szauer Anita

Az Országos Drámaverseny döntőjébe jutott:
Aradi Hanga (11.f, ) felkészítő: Kőrösiné Vatai Éva
Kecskés Kata, valamint Illés Dorka (9.f,) felkészítő: Bús Éva és Kőrösiné Vatai Éva

A Szóval?! országos vitaversenyen iskolánk csapata az országos 5. helyezést érte el.
A csapat tagjai: Kővári Szonja 12.f; Nagy Vivien Dóra 12.f; és Németh András 11.d osztályos tanulók.
felkészítő: Dr. Magyarlakiné Fekete Adrienne

A Nyelvtudással az Egységes Európáért Alapítvány Országos Nyelvi Versenyen:
Tímár Fanni, Csikós Tamás, Szokolai Máté (12.G) – az országos döntőbe jutott.
Szokolai Máté a második helyet szerezte meg C1 kategóriában,
Csikós Tamás az ötödik helyet szerezte meg C1 kategóriában.
Felkészítő: Gombás Ildikó

Matematika  Diákolimpia Válogatóversenyen:
Szabó Attila (12.C) Kiváló eredménye alapján tagja lett a 6 fős olimpiai csapatnak, amely Kolumbiába utazik.
Felkészítő: Kiss Zoltán

Az Szilárd Leó Országos Fizikaverseny döntőjén:
I. Kategória:
1. hely: Szabó Attila (12. C)
22. hely: Garami Anna (12. C)

II. kategória:
7. hely: Fekete Panna (10. C)
tanáruk: Simon Péter

A magyar-francia két tanítási nyelvű gimnáziumok nyelvi versenyén (Debrecenben):
második helyet ért el a 9.f csapata.
csapattagok: Kerti Szandra, Pincés Panna, Pirisi Julianna, Szabó Réka, Zoric Szonja
Felkészítők: Taubert Mariann, Kőrösiné Vatai Éva

Angol verseny a 9-10. évfolyam tanulóinak (Barcs)
Gáspár Gyula Bence (9.c) első helyet ért el
Felkészítő: Gombás Ildikó, Szabados Péter

Fizika OKTV végeredmény:
I. kategória: 12. hely: Reitz Angéla (11. B)
II. kategória: 1. hely: Szabó Attila (12. C)
felkészítő tanár: Simon Péter

OKTV-francia I. kategória
Magyarlaki Anna Laura (12.c) – tizenkettedik helyet ért el
Felkészítő: Radványi Krisztina

AZ OKTV-francia II. kategóriában elért eredmények:
Jurisits Janka – első hely
Deguenon Yris Odette – ötödik  hely
Breuer Dorottya- huszonegyedik  hely
Rouse James Christopher – huszonötödik  hely
Horváth Rita – huszonkilencedik  hely
Hegedüs Kata – harmincadik  hely
Valamennyi tanuló a 13.f- osztályba jár- felkészítőjük: Taubert Mariann

OKTV- matematika II.
Szabó Attila (12.c) – első helyet ért el.
Felkészítő: Kiss Zoltán

Kárpáti Emma 11.E osztályos tanuló úszás sportágban a hétvégén, felnőtt kategóriában 100m pillangón első helyezett lett és Országos Vidék bajnoki címet szerzett. 200 pillangón 3. helyezést ért el.

Az “Egyre közelebb Izrael…” – ország ismereti vetélkedőn:
Iskolánk csapata az országos döntőbe jutott (10 csapat közül első helyezettként). csapattagok: Bauer Flóra, Garami Anna, Magyarlaki Anna Laura. Felkészítő: Vörös István

OKTV-kémia II. kategória
Szabó Attila (12.c) – masodik helyet ért el
Felkészítő: Dr. Nagy Mária

OKTV-angol nyelv II. kategória: Szokolai Máté (12.g)- elért eredmény: 36. hely
Felkészítő: Gombás Ildikó

OKTV-magyar nyelv:
Csiszár Orsolya (11.b)- elért eredmény: 19. hely.
Felkészítők: Varga Judit, Tamás Csilla

A “Tarsoly Ifjúságért Egyeslüet” által meghirdetett Európai Uniós ismeretek verseny országos döntőjén iskolánk csapata a nyolcadik helyet érte el. Csapattagok: Békési Gábor, Karácsony Fanny, Kováts Minea .
Felkészítő: Fülöp László

Angol verseny a 9-10. évfolyam tanulóinak (Barcs)
Gáspár Gyula Bence (9.c) az országos döntőbe jutott.
Felkészítő: Gombás Ildikó, Szabados Péter

Mikola Sándor Országos Fizikaverseny döntőjébe jutott:
Fekete Panna (10. C) tanárai: Hegedüs János, Simon Péter

Aranytoll  (Plume d’Or) – francia két tanítási nyelvű  középiskolák nyelviversenyén:
Nemes Pernilla (11.f) -első helyet szerzett- felkészítő: Polohn Yvette
Kiss Eszter (11.f) – negyedik helyet szerzett- felkészítő: Polohn Yvette
Aradi Hanga (11.f) – ötödik helyet szerzett- felkészítő: Polohn Yvette
Szabó Annamária (12.f) – második helyet szerzett- felkészítő: Zöldi Éva
Fischer Kristfóf (12.f) – harmadik helyet szerzett- felkészítő: Zöldi Éva

A Mentors Digitális Nyelvi Versenyen országos döntőbe jutott:
Bognár Boglárka (9.a) német nyelvből jutott országos döntőbe.
Felkészítő tanárai: Gerendásné Szabados Timea és Varjasné Meiszter Zita.
Hodován Szabina (12.a) angol nyelvből jutott országos döntőbe.
Felkészítő tanára: Istvánné Roll Eszter.

Az AJTP Pápai országos idegen nyelvi versenyén német nyelvből:
Czink József 12/A osztályos tanuló bejutott a szóbeli döntőbe és 15. helyet ért el. Felkészítő: Románovits Katalin

A Gordiusz Matematikaversenyen
Szabó Attila (12.c) első helyezést ért el Felkészítő: Kiss Zoltán
Fekete Panna (10.c) 19. helyet ért el Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet

UWC Magyarországi Egyesülete 2 éves ösztöndíját – (középiskolásoknak- Norvégiában) Botos Arnold (11.e) nyerte el.
Segítői-felkészítői: Szabados Péter, Wellesz Andrea

Az Örkény István Prózamondó Versenyen:
Hargitai Anna Veronika az országos döntőbe jutott.
Felkészítő: Bús Éva

OKTV-informatika II. kategória
Szabó Attila harmadik helyet szerzett.
Felkészítő: Tóthné Aschenbrenner Judit

A 24. Francia Nyelvű Színjátszó Fesztiválon:
A 11.f osztály színjátszó csapata fődíjat nyert, felkészítő. Kőrösiné Vatai Éva
A 12.f és 10.f közös színjátszó csapata közönségdíjat nyert, felkészítő: Kőrösi Márk 

Az országos  Szilárd Leó Fizikaverseny döntőjébe jutott:
Szabó Attila (12. C) Garami Anna (12.C) Fekete Panna (10.C)
Felkészítő tanár: Simon Péter

A  “Szóval?!” országos magyar nyelvű disputaverseny dél-dunántúli regionális fordulóján 1. és 3. helyezett lett a két leőweys csapat.
Az 1. helyezett csapat tagjai, akik ilyen módon az országos döntőbe is továbbjutottak: Kővári Szonja (12.f), Nagy Vivien Dóra (12.f) és Németh András(11.d) A vitaverseny legjobb szónoka címet Kővári Szonja nyerte el. A 3.helyezett csapat tagjai: Aradi Hanga (11.f), Hoffmann Dorottya (12.f) és Papp Roberta (12.f)
Felkészítő: Fekete Adrienne

OKTV-dráma- az országos döntőbe jutott:
Kurunczi Kata, felkészítő: Vatai Éva, Bús Éva
Nagy Vivien Dóra, felkészítő: Bús Éva, Vatai Éva

A Német Nemzetiségi Gimnáziumok Országos Műfordító Versenyén:
első helyet szerzett Dr. Juhász Edit tanárnő csapata a  magyarról németre fordítás kategóriában. Csapattagok: Gelb Cintia, Török Márton, Vágány Adél, Szeteli Anna A csapat a németről magyarra fordítás kategóriában harmadik helyet szerzett.

A Nemzetközi Informatikai Diákolimpia Válogatóversenyén a válogatóverseny döntőjébe jutott: Szabó Attila (12.c)
felkészítő: Tóthné Aschenbrenner Judit

Fizika OKTV döntőjébe jutott tanulóink:
I. kategória: Reitz Angéla (11. B) II. kategória Szabó Attila (12. C)
tanáruk: Simon Péter

Az idei tanévben a sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium rendezte a III. Országos AJTP leány Röplabda Bajnokságot, melyen egy csapattal képviseltük iskolánkat. Iskolánk csapata szép és jó játékkal, nagyon izgalmas és szoros szettekben a 4. helyezést érte el. Csapatunk tagjai: Fekete Zsanett, Gáspár Noémi, Horváth Katalin, Hamvas Laura, Kovácsevics Izabella, Kismarci Henrietta, Orsós Tünde, valamennyien a 13.a osztály tanulói. Vásárhelyi Gábor- felkészítő tanár

OKTV-angol nyelv I. országos döntőbe jutott:
Szokolai Máté (12.g) – felkészítette: Gombás Ildikó

OKTV-kémia II. kategória országos döntőbe jutott:
Szabó Attila (12.c) – felkészítő: Dr. Nagy Mária

OKTV-francia I. kategória országos döntőbe jutott:
Magyarlaki Anna Laura (12.c) – felkészítő: Radványi Krisztina

OKTV-francia II. kategória Jurisits Janka, Breuer Dorottya, Deguenon Yris Odette, Fricska Annamária, Hegedűs Kata, Horváth Rita, Rouse James Christopher az országos döntőbe jutottak. Felkészítő: Taubert Mariann

AZ OKTV dráma 2. fordulóba jutott: Csikós Kláralujza 12. f  felkészítő: Bús Éva- Vatai Éva Papp Roberta 12  f felkészítő: Bús Éva- Vatai Éva Büki Sára 12. f felkészítő: Bús Éva- Vatai Éva Kurunci Kata 12.f felkészítő: Bús Éva- Vatai Éva Nagy Vivienn 12.f felkészítő: Bús Éva- Vatai Éva

Az országos drámaverseny döntőjébe jutottak:Aradi Hanga 11. f  felkészítő: Vatai Éva – Bús Éva Kecskés Kata 9. f felkészítő: Bús Éva- Vatai Éva Illés Dorottya 9. f felkészítő: Bús Éva- Vatai Éva

OKTV-magyar nyelvből- a országos döntőbe jutott :
Csiszár Orsolya (11.b) felkészítők: Tamás Csilla és Varga Judit

Az országos Mikola Sándor Országos Fizikaverseny 2. fordulójába jutottak: 10. évfolyam: Fekete Panna (10. C) tanárai: Hegedüs János 9. évfolyam: Poller András (9. C) Tanára: Almási László

“A mi Európánk”- történelmi versenyen az országos döntőbe jutott iskolánk csapata. Csapattagok: Karácsony Fanni, Kovács Minea, Békési Gábor
Felkészítő: Fülöp László

Budai Ciszterci Szent  Imre Gimnázium Országos Történelem Versenyén  (téma: Árpád kor) tizedik helyet ért el a 10.e osztály csapata. csapattagok: Aradi Petra, Kárpáti   Emma, Kőfejű Tamás- felkészítő: Fülöp László

OKTV-matematika II. országos döntőbe jutott :
Szabó Attila (12.C) – fekészítő: Kiss Zoltán

OKTV-informatika II. kategória- országos döntőbe jutott: Szabó Attila (12.c)- felkészítő: Tóthné Aschenbrenner Judit

Az OKTV  döntőbe jutott – matematika III. kategóriában Szabó Attila ( 12.c) – felkészítő: Kiss Zoltán

A Budai Ciszterci Szent  Imre Gimnázium Országos Történelem Versenyén(téma: Árpád kor) az országos döntőbe jutottak Aradi Petra, Kárpáti Emma, Kőfejű Tamás (11.e)- felkészítő: Fülöp László

Az OKTV 2. fordulójába jutottak – német nyelv I. kategória Bollér Krisztián (11.c) – felkészítő: Büki Adél

Az OKTV 2. fordulójába jutottak – francia nyelv II. kat. Breuer Dorottya, Deguenon Yris Odette, Fricska Annamária, Hegedűs Kata, Horváth Rita, Jurisits Janka, Rouse James Christofer (13.f) – felkészítő: Taubert Mariann Fischer Kristóf (12.f) – felkészítő: Zöldi Éva Kiss Eszter (11.f) – felkészítő: Polohn Yvette

Az OKTV 2. fordulójába jutott – francia nyelv I. kat. Magyarlaki Anna Laura (12.c) – felkészítő: Radványi Krisztina

Az OKTV 2. fordulójába jutottak – fizika I. kat.: Reitz Angéla (11.b) Felkészítő: Simon Péter

Az OKTV 2. fordulójába jutottak – fizika II. kat. Garami Anna (12.c) Szabó Attila (12.c) Felkészítő: Simon Péter

Az OKTV 2. fordulójába jutottak -kémia II. kat. Gaszler Péter (12.c) Szabó Attila (12.c) Felkészítő: Dr. Nagy Mária

Az OKTV 2. fordulójába jutott – informatika II. kategória: Szabó Attila (12.c) felkészítő: Tóthné Aschenbenner Judit

Az OKTV 2. fordulójába jutottak – angol nyelv I. kategória Magyarlaki Anna Laura (12.c) Felkészítő: Dr. Magyarlakiné Fekete Adrienne

Az OKTV 2. fordulójába jutott – magyar nyelv: Csiszár Orsolya (11.b) felkészítő: Varga Judit, Tamás Csilla

Az OKTV 2. fordulójába jutott – angol nyelv II. kategória: Szokolai Máté (12G) Felkészítő: Gombás Ildikó

A 2012. évi Békésy György Országos Fizikaverseny 1. helyezettje: Szabó Attila (12. C) felkészítő: Simon Péter

Az OKTV 2. fordulójába jutottak – matematika II. kategóriában: Szabó Attila (12.C) – Felkészítő: Kiss Zoltán Reitz Angéla (11.C) – felkészítő: Kovács Ágnes

A 2012. évi Eötvös verseny 2. díjasa: Szabó Attila (12. C) Tanára: Simon Péter (1. díjat idén nem adtak ki)

A Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíjban országosan 12 diák részesült. A díjat iskolánkból   Gelb Cintia 11.d osztályos tanuló vehette át.

Az Országos Édes Anyanyelvünk Nyelvhasználati Versenyen Bauer Flóra 12.c osztályos tanuló az Anyanyelvápolók Szövetségének különdíját nyerte. felkészítő tanára: Varga Judit

Az országos diákolimpián – duatlon egyéni versenyben Horváth Hanna 11.C osztályos tanuló a 6. korcsoportban 2. helyet ért el.

/strong/p/strong

br /strong:A Német Nemzetiségi Gimnáziumok Országos Műfordító Versenyén/strong/p

A