Fizika és matematika eredmények

Szabó Attila ezüstérmet szerzett matematikai diákolimpián Kolumbiában (2013)

Szabó Attila a 2013. évi Nemzetközi Fizikai Diákolimpia (IPHO) abszolút győztese Koppenhágában

A MEMO – Közép-Európai Matematika Diákolimpián Szabó Attila 12.c aranyéremet szerzett.
Gimnáziumi felkészítő tanára: Kiss Zoltán

A 43. Fizika Diákolimpia (Észtország) Szabó Attila abszolút első helyet szerzett.
Gimnáziumi felkészítő tanára: Simon Péter

A nemzetközi Vermes Miklós Fizikaversenyen
Fekete Panna 9.c osztályos tanulónk a hetedik helyet érte el.
Felkészítette: Hegedüs János, Simon Péter

Az országos AJTP matematikaversenyen
Kalló Ferenc (10.a) a harmadik helyet szerezte meg. Felkészítette: Bereckiné Székely Erzsébet
Barna Kinga 10.a osztályos tanuló a második helyet szerezte meg. Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet

A megyei Zipernowsky Matematika Kupán
A kilencedik évfolyamos csapat a második helyet érte el. Csapattagok: Fekete Panna, Béres Marcell, Barna Kinga, Kürtösy Ilona Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet
A tizedik évfolyamos csapat a harmadik helyet érte el. Csapattagok: Reitz Angéla, Mukli Barna, Becker Noémi, Holub Csongor Felkészítő: Kovács Ágnes
Egyéniben: harmadik helyezett lett Fekete Panna Felkészítő:  Bereczkiné Székely Erzsébet Dicséretben részesült: Béres Marcell és Reitz Angéla

Az országos Arany Dániel Matematikaversenyen
Fekete Panna (9.c) első helyet ért el. Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet

Az Országos Mikola Sándor Országos Középiskolai Tehetségkutató Fizikaversenyen
Reitz Angéla (11.b) a tizenharmadik helyet érte el. Felkészítette: Simon Péter Fekete Panna (9.c) a huszonkilencedik helyet érte el. Felkészítette: Hegedüs János, Simon Péter

Az Országos Szilárd Leó Fizikaverseny döntőjén elért eredmények:
1. hely: Szabó Attila (11. C) 5. hely: Bolgár Dániel (12. C) 18. hely: Gaszler Péter (11. C)

Így a legeredményesebb iskolának járó Marx György Vándordíjat ebben a tanévben is a Leőwey Klára Gimnázium kapta! Iskolánk ezt a díjat elnyerte 2008-ban, 2010-ben, 2011-ben, és idén 2012-ben is! A Versenyszabályzat szerint, ha egy iskola 5-ször, vagy egymást követő 3 esztendőben elnyeri ezt a díjat, akkor azt a következő évben nem kell továbbadnia, megtarthatja.

A Kunfalvi Rezső Fizika Diákolimpiai Válogatóversenyen elért eredmények:
1. hely: Szabó Attila (11.C) 3. hely: Bolgár Dániel (12. C) Attila a Nemzetközi Fizikai Diákolimpiára utazó ötfős magyar csapat tagja. (Bolgár Dániel nem vállalta a részvételt, mert az Ifjú fizikusok Nemzetközi Versenyén már a magyar csapat tagja, és a két verseny időben részben fedi egymást.

OKTV Fizika tantárgyból II. kategóriában:
első helyezést ért el Szabó Attila (11. C) Tanára: Simon Péter hetedik helyezést ért el Bolgár Dániel (12. C) Tanárai: Almási László, Simon Péter

Az OKTV- döntőn Matematika tantárgyból II. kategóriában
első helyet ért el Gyarmati Máté 12.c osztályos tanulónk! Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet.

Az országos Kenguru Matematikaversenyen
Fekete Panna (9.c) a második helyet szerezte meg, felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet Szabó Attila (11.c) az első helyet érte el, felkészítette: Kiss Zoltán Gyarmati Máté (12.c)  a második helyet szerezte meg, felészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet

A megyei Kenguru Matematikaversenyen
Gyarmati Máté (12.c) második helyet ért el. Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet Tonk Dávid (13.g) ötödik helyet ért el. Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet Bolgár Dániel (12.c) hatodik helyet ért el. Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet Szabó Attila (11.c) első helyet ért el. Felkészítette: Kiss Zoltán
Reitz Angéla (11.b) hatodik helyet ért el. Felkészítette: Kovács Ágnes
Fekete Panna (9.c) második helyet ért el. Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet
Béres Marcell (9.c) negyedik helyet ért el. Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet Barna Kinga (10.a) hatodik helyet ért el. Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet Aszalós Ádám (10.e) kilencedik helyet ért el. Felkészítette: Kiss Zoltán

Az OKTV Informatika II. kategóriában
Szabó Attila (11.c)  kilencedik helyet érte el. Felkészítette: Tóthné Aschenbrenner Judit

Az Országos Gordiusz Matematikaversenyen
Szabó Attila (11.c) első helyezést ért el. Felkészítette:  Kiss Zoltán Gyarmati Máté (12.c) harmadik helyezést ért el. Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet

OKTV-matematika II. kategóriában
Gyarmati Máté (12.c) első helyezett lett. Felkészítette: Bereczkiné Székely Erzsébet

A Neumann János Programozói Versenyen
Döme Ármin (11.c) első helyet ért el. Felkészítette: Almási László, Tóthné Aschenbrenner Judit

Az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyén induló ötfős magyar csapat tagja lett:
Bolgár Dániel (12.c) osztáloys tanuló. Felkészítői: Simon Péter és Almási László

A megyei Gordiusz Matematikaversenyen
Fekete Panna (9.c) harmadik helyet, Béres Marcell (9.) hetedik helyet ért el. Felkészítő: Berezckiné Székely Erzsébet
Reitz Angéla (10.c) nyolcadik helyet ért el. Felkészítő: Kovács Ágnes
Szabó Attila (11.c) első helyet ért el. Felkészítő: Kiss Zoltán
Gyarmati Máté (12.c) első helyet ért el. Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet
Tonk Dávid (13.g) hatodik helyet ért el. Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet
Bolgár Dániel (12.c) kilencedik helyt ért el. Felkészítő: Bereczkiné Székely Erzsébet
Így iskolánk csapata összesítésben a 12. évfolyamon első helyezett! Gratulálunk a sikerhez!

A 2011. évi Eötvös-verseny:
1. díj: Szabó Attila (11. C) Tanára Simon Péter
2.díj: Bolgár Dániel (12. C) Tanárai: Almási László, Simon Péter

 

42. Ortvay Rudolf fizikai problémamegoldó verseny (egyetemisták, Phd-hallgatók versenye):
1.díj: Szabó Attila (11. C) Tanára Simon Péter

 

Szabó Attila (11. C) az Indonéziában megrendezett Fizika Világbajnokságon (WOPHO) aranyérmet, 4. helyezést szerzett.

A 2012. évi Párkányi László megyei Fizikaversenyegyéni eredményei:
11. évfolyam:
1. hely: Szabó Attila (11. C) tanára: Simon Péter
4. hely: Garami Anna (11. C) tanára: Simon Péter

12. évfolyam:
2. hely: Bolgár Dániel (12.C) tanárai: Almási László és Simon Péter

Az iskolák közötti csapatversenyt a Leőwey Klára Gimnázium nyerte. (2000. óta tizenkettedszer nyert a Leőwey csapata ezen a versenyen.)
A győztes csapat tagjai voltak még: Gaszler Péter (11. C), Kövesi Bence (11. B), Krämer Konrád (12. G), valamint Gyarmati Máté (12. C), Polecky László (12. C), Tonk Dávid (12. C), Rónai Sándor (12. ).
Felkészítő tanáraik: Almási László és Simon Péter

Az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyén induló ötfős magyar csapat tagja lett:
Bolgár Dániel (12. C)
Tanárai: Almási László, Simon Péter

A 2011/2012. évi KöMaL végeredménye:
Fizika mérési verseny:
1. Szabó Attila (11. C) Tanára Simon Péter

Fizika elméleti feladatok versenye:
9. évfolyam:
4. díj: Fekete Panna (9. C) Tanárai: Hegedüs János, Simon Péter

10. évfolyam:
46. hely: Reitz Angéla (10. B) Tanára: Simon Péter
74. hely Holub Csongor (10. C) Tanára: Simon Péter

11. évfolyam:
1. díj: Szabó Attila (11. C) Tanára Simon Péter
10. díj: Garami Anna (11. C) Tanára Simon Péter
48. hely: Gaszler Péter (11. C) Tanára Simon Péter

12. évfolyam:
1. díj: Bolgár Dániel (11. C) Tanárai: Almási László, Simon Péter