2020-2021

Országos Szilárd Leó fizikaverseny
Sas Mór 12. c – 16. hely
Tanára: Simon Péter

Juvenes Translatores Európai Fordítóverseny
Vajda Kata Emilia 11. b – elismerő oklevél
Tanárai: Magyarlakiné Fekete Adrienne, Bárdi Judit

My Nights Lights Fotópályázat
Rónbai Balázs Ákos 10. c – 1. hely
Tanára: Venczellák András

A SZÉP MAGYAR BESZÉD VERSENY KÁRPÁT-MEDENCEI DÖNTŐJÉBEN KAZINCZY-ÉRMET NYERT
Zsigmond Rozi 10.f  osztályos tanuló
Felkészítő: Braun Mónika tanárnő
A szabadon választott szövege ezen a linken meghallgatható:
https://drive.google.com/file/d/1NcCQuDQ9OZvVl-TwkDbk0J0G1IAtRluX/view?ts=6076895d
Eredményhirdetés: 
https://www.youtube.com/watch?v=TYi2xdcMjCc

Országos ECL német nyelvi verseny
Ősz Hanna 9. d – 16. hely
Tanárai: Varjasné Meiszter Zita, Pap Anikó

“Magyarok Európában”  országos közismereti verseny
Jáger Luca, Tibold Marcell, Vukmann Dorina 10. d – 2. hely
Martin Míra 11. b, Taradán Lilla 11. b, Petrovics Zoltán 11. a – 2. hely
Felkészítő tanár: Fülöp László

Örökségünk ’48 történelmi vetélkedő (országos csapatverseny)
Jámbor Bendegúz, Tusa Gréta Vas Virág 10. d – 2. hely

Kásádi Csongor, Jávor Miklós, Toller András 10. c – 6. hely
Felkészítő tanár: Fülöp László

Csorba Győző országos versmondó verseny
Lipics Franciska 12. b – 1. hely
Tanára: Probszt Réka

Deutsche Telekom IT Solutions országos német nyelvi verseny
Doma Zsófia 10. d – 1. hely
Baráti Ditta 10. d – 3. hely
Tanáraik: Kuttor Eszter, Bollérné Pap Anikó

OKTV 2020/21 – végeredmények
Francia:
Szíjártó Máté Zoltán 11. f – 4. hely
Tanára: Polohn Yvette
Palka Júlia Ildikó 12. f – 13. hely
Tanára: Zöldi Éva
Keresztesi Anna Róza 11. f – 14. hely
Tanárai: Polohn Yvette, Taubert Mariann
Miklósa Kinga 12. f – 20. hely
Tanárai: Zöldi Éva, Taubert Mariann
Seres Gréta 12. f – 21. hely
Tanárai: Zöldi Éva, Taubert Mariann
Zsigmond Rozi 10. f – 24. hely
Tanárai: Polohn Yvette, Taubert Mariann
Perovics Nóra 12. f – 27. hely
Tanárai: Zöldi Éva, Taubert Mariann
Dráma:

Mali Máté Zoltán 11. f – 10. hely
Tanára: Vatai Éva
Angol I. kategória

Gelencsér Kata Fruzsina 12. f – 3. hely
Tanára: Tillmann Gábor
Fizika II. kategória:
Sas Mór 12.c – 4. hely
Selmi Bálint 12.c – 10. hely
Fekete András 12.c – 21. hely
Tanáruk: Simon Péter

Országos Drámaverseny – 2. fordulóba jutottak
Keszler Lilla 10. c
Varga Bernadett 9/Kny
Tanáraik: Probszt Réka, Vatai Éva

Fodor József Országos Biológiaverseny
Szabó Zsófia 9. c – 4. hely
Tanára: Szerémy Katalin
Czibók Milán 9. c – 5. hely
Tanára: Szerémy Katalin
Jáger Luca 10. d – 18. hely
Tanára: Lajos Lilla

Kulcsár Kolos 10. c – 19. hely
Tanára: Németh Tamás

Szijártó Máté 11. f
Tanárai: Wellesz Andrea, Szerémy Katalin
Soltész Dávid 11. c – 17. hely
Tanára: Dr. Nagy Mária
Takáts Balázs 12. b – 10. hely
Tanárai: Lajos Lilla, Szerémy Katalin

Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” digitális úton megrendezett versenye
Zsigmond Rozi 10. f – 1. hely, döntőbe jutott
Tanára: Braun Mónika

Savaria országos történelem verseny
Rekettye Balázs 10. b – 2. hely
Bíró Borka 10. b – 9. hely
Tanáruk: Bárdi Judit

Baranya megyei “Édes anyanyelvünk” verseny
Jáger Luca 10. d – 3. hely
Tanára: Tamás Csilla

Túl az első X-en – regionális verseny
Hetero Sapiens csapat 11. f – 6. hely
Tanáruk: Radványi Krisztina

Diákolimpia – Alpesi sí
Bocz Zsuzsanna 11. c – 4. hely
Tanára: Novák Katalin

OKTV – döntőbe jutottak
Angol I. kategória
Gelencsér Kata Fruzsina 12. f (Tanára: Tillmann Gábor)

Francia:
Keresztesi Anna Róza 11. f
Miklósa Kinga 12. f
Palka Júlia Ildikó 12. f
Perovics Nóra 12. f
Seres Gréta 12. f
Szíjártó Máté Zoltán 11. f

Zsigmond Rozi 10. f 
Tanáraik: Polohn Yvette, Taubert Mariann, Zöldi Éva

Fodor József Országos Biológiaverseny – második fordulóba jutottak
Czibók Milán, Szabó Zsófia 9. c
Belléncs Tamás, Montag Boglárka, Müller Csongor, Tóth Fruzsina 12. c
Szijártó Máté 11. f
Katona Csanád 10. b
Csukle Hanna, Kásádi Csongor, Kulcsár Kolos, Mihályevics Dóra, Osztás Adél, Radnai Míra, Stang Noémi, Trasszer Vivien 10. c
Both Marietta, Pszota Csenge, Soltész Dávid, Závodi Péter 11. c
Takáts Balázs 12. b
Doma Zsófia, Jáger Luca, Szili Edina, Vas Virág 10. d
Felkészítő tanárok: Szerémy Katalin, Wellesz Andrea, Takács Kristóf, Németh Tamás, dr. Nagy Mária, Lajos Lilla

Ifjú tudósok – Nemzetközi történelemverseny
Bagi Balázs 12. b – 23. hely
Veres Máté 12. b – 24. hely
Hardi Ádám 12. d – 27. hely
Tanáruk: Fülöp László

Mikola Sándor Országos Fizikaverseny
Papdi Krisztián 10. c – második fordulóba jutott

Tanára: Almási László

Túl az első X-en – Tehetsz a jövődért, válassz! országos középiskolai vetélkedő
“A Leőwey polgárai” csapat 5. hely

Felkészítő tanár: Bárdi Judit

Megyei angol nyelvű szavalóverseny
Pammer Lea 9. b – 1. hely
Tanára: Istvánné Roll Eszter

Országos Barcsi Angolverseny (A 2019/20-as tanév döntője)
Urbán Emma 10. f – 2. hely
Tanára: Gombás Ildikó

Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny – Alkalmazás kategória – második fordulóba jutottak
Gugora Zoltán 10.a

Zeitvogel Balázs 9. c
Tanáruk: Tóthné Aschenbrenner Judit

Curie Környezetvédelmi Emlékverseny
Zeitvogel Balázs, Zeitvogel Gergő, Zeitvogel Csaba 9. c – 2. hely (Felkészítő tanár: Szerémy Katalin)

Radnai Míra, Stang Noémi, Szabó Benedek 10. c – 3. hely (Felkészítő tanár: Lajos Lilla)

Agria Universitas Egyesület Fiatalok a nemzetközi kapcsolatokban „A Visegrádi Négyek együttműködése” – országos döndőbe jutottak
Csonka Mandula, Horváth G. András, Varga Bernadett 9/Kny

Mészáros Matild, Rózsa Eszter, Tavi Johanna 9. f
Mali Máté, Urbán Emma, Szíjártó Máté 11. f
Lehőcz Sára, Tőkés-Füzesi Tekla, Szabó Alexandra 11. f
Felkészítő: Radványi Krisztina

“Ifjú tudósok” – középiskolai tudományos vetélkedő a Kárpát-medence magyar diákjainak – történelem tantárgy
Bagi Balázs – 12. b
Veres Máté 12. b
Hardi Ádám 12. daf. 
bejutottak a Kárpát-medence ötven továbbjutó diákja közé. 
Felkészítő: Fülöp László

A Gloria Victis Kárpát-medencei verseny
Khezria Dária, Bagi Balázs, Veres Máté 12. b – 4. hely

Oláh Tamara, Hardi Ádám, Balogh Zsombor 12. d – 11. hely
Felkésztő: Fülöp László

Irinyi János kémiaverseny – országos
Soltész Dávid 11. c, 16. hely (tanára dr. Nagy Mária)

Örökségünk ’48 (elhalasztott döntő) – országos
Vas Virág, Tusa Gréta, Jámbor Bendegúz 10. d, 1. hely (Tanáruk: Fülöp László)

Erdélyország (elhalasztott döntő) – országos
Csukle Hanna, Radnai Mira, Stang Noémi 10. c, 2. hely (Tanáruk: Fülöp László)

OKTV II. fordulójába jutottak
Angol I. kategória
Gelencsér Kata Fruzsina 12. f (Tanára: Tillmann Gábor)
Hirviniemi Alexander 11. b (Tanára: dr. Magyarlakiné Fekete Adrienne, Bárdi Judit)
Urbán Emma Dorottya 11. f (Tanára: Gombás Ildikó)
Biológia I. kategória
Erdélyi-Nagy Anna Gabriella 12. c (Tanára: Szerémy Katalin)
Biológia II. kategória
Soltész Dávid 11. c (Tanára: dr. Nagy Mária)
Takáts Balázs András 12. b (Szerémy Katalin, Lajos Lilla)
Történelem:

Veres Máté 12.b (Tanára: Fülöp László)
Fizika II. kategória:
Fekete András 12.c, Király Máté 11.c, Sas Mór 12.c, Selmi Bálint 12.c, Somlán Gellért 11.c (Tanáruk: Simon Péter)
Kémia II.kategória:
Lénárt Zoé Anna 12.c (Tanára: Lajos Lilla)
Matematika II. kategória:
Bánáti Tamás 11.c, Ottó Lörinc 11.c (Tanáruk: Kovács Ágnes), Selmi Bálint 12.c (Tanára: Kiss Zoltán)
Francia:
Zsigmond Rozi 10. f, Bulsz Izabella, Keresztesi Anna Róza, Szíjártó Máté Zoltán, Zubán-Árvay Ábel 11. f, Miklósa Kinga, Palka Júlia Ildikó, Perovics Nóra, Seres Gréta 12. f (Tanáraik: Polohn Yvette, Taubert Mariann, Zöldi Éva)
Dráma:
Mali Máté Zoltán 11. f (Tanára: Vatai Éva)

Baranya megyei ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA V-VI. korcsoport, ügyességi és váltófutó csapatbajnokság
Leány svédváltó: 100m-Baráth Panna 10.b, 200m-Kisfali Laura 10.b, 300m-Balázs Lilla 10.b, 400m-Rajnai Rebeka 9.f 1. hely (Tanáruk: Vásárhelyi Gábor)

Az Eötvös-verseny 2020 eredményhirdetése
Az idei Eötvös-verseny eredményhirdetését a koronavírus járvány miatt a szokásos módon nem lehetett megtartani.

Dicséret
Selmi Bálint, a Pécsi Leőwey Klára Gimnázium 12. osztályos tanulója
tanárai: Simon Péter, Kotek László és Pálfalvi László

Náboj Országos Fizika Csapatverseny – Senior kategória
Bollér Henrik, Fekete András, Sas Mór, Selmi Bálint, Erdélyi-Nagy Anna Gabriella 12. c – 4. hely

Bánáti Tamás, Király Máté, Leemans Arno, Somlán Gellért, Tóth Kristóf 11. c – 9. hely
Felkészítő tanár: Simon Péter

A 2019-2020. tanévi KöMaL fizika pontversenyének végeredménye:
G-jelű fizika gyakorlatok, 10. osztályosok:

15. hely: Farkas Artúr (10.C), tanára: Simon Péter
Fizika mérési feladatok:

4. hely: Selmi Bálint, tanára: Simon Péter
7. hely: Fülöp Sámuel, tanára Hegedüs János
P-jelű fizika feladatok, 10. osztályosok:

3. hely: Somlán Gellért (10.C), tanára: Simon Péter
P-jelű fizika feladatok, 11. osztályosok:

5. hely: Fekete András Albert (11.C), tanára: Simon Péter
8. hely: Selmi Bálint (11.C), tanára: Simon Péter
10. hely: Sas Mór (11.C), tanára: Simon Péter
P-jelű fizika feladatok, 12. osztályosok:

11. hely: Fülöp Sámuel, tanára Hegedüs János

A 2019/2020. tanévi Országos Szilárd Leó Fizikaverseny I. kategóriájának végeredménye:
3. Hely: Sas Mór (11.C), tanára: Simon Péter

11. Hely: Selmi Bálint (11.C), tanára: Simon Péter

„Ifjú Tudósok” tudományos középiskolai vetélkedő – megyei forduló
Regionális fordulóba jutottak:

Hardi Ádám 12. d
Veres Máté 12. b
Bagi Balázs 12. b
Tanáruk: Fülöp László

A megyei Édes Anyanyelvünk versenyen:
Martin Míra 11. b osztályos tanuló IV. helyet ért el. Felkészítő: Varga Judit tanárnő

Burány Emília 11. b osztályos tanuló IV. helyet ért el. Felkészítő: Varga Judit tanárnő
Kasza Dorina 11. b osztályos tanuló IV. helyet ért el. Felkészítő: Varga Judit tanárnő

Leőwey fizikaverseny – iskolai
9. évfolyam (tagozatosok):
Nagy Péter Jonatán 9. c – 1. hely 

Koch Benedek 9. c – 2. hely
Zeitvogel Gergő 9. c – 3. hely
Tarrósy Áron 9. c – 4. hely
Tanáruk: Hegedüs János
9. évfolyam (nem tagozatosok):
Zeitvogel Balázs 9. c – 1. hely

Laklia Csenge 9. d – 2. hely
Tanáruk: Hegedüsné Galambos Kinga
10. évfolyam (tagozatosok):
Pappdi Krisztián 10. c – 1. hely

Zeitvogel Léna 10. c – 2. hely
Szamosközi Áron 10. c- 3. hely
Tanáruk: Almási László
10. évfolyam (nem tagozatosok):
Úr Bendegúz 10. f – 1. hely
Jámbor Bendegúz 10. d – 2. hely
Kisfali Laura 10. b – 3. hely
Tanáruk: Hegedüsné Galambos Kinga, Hegedüs János