Országos Műfordító Verseny

Az iskolánk által szervezett német versenyt ezúttal online rendezték meg.
Bereginé Szőts Annamária
2022. február 21.

Iskolánk egy év kényszerszünet után, 2022. 02. 17-én, immár 15. alkalommal szervezte meg az Országos Műfordító Versenyt a nyelvi kihívásokat kedvelő és a német nemzetiségi irodalom kortárs költőinek művei iránt érdeklődő általános
iskolás és gimnáziumi diákok számára.

A tartalom a régi, a forma azonban új volt: a megmérettetésen részt vevő 4-4 fős csapatok most online kapcsolódtak be a versenybe. A feladatokat emailben kapták meg a diákok és iskolájukban készítették el a pályamunkákat. A versenyt Varjasné Meiszter Zita tanárnő szervezte.
Összesen 24 csapat fordította Arnold Krisztina, B. Szabó Károly, Becker Róbert, Korb Angéla és Szabó Susi Csilla műveit magyarról németre ill. németről magyarra. A szerzők maguk fogják az elkészült, jeligével ellátott alkotásokat értékelni és a legjobbakat díjazni. Eredményhirdetésre 2022. 03. 23-án, a Koch Valéria Vers- és Prózamondó Verseny megnyitóján kerül sor.
Iskolánkat két csapat képviselte:
1. csapat: Baricsa Noémi 12.d, Goldmann Fanni 12.d, Horváth Tamás 9.d, Pajor Gréta 9.d
2. csapat: Laklia Cenge 10.d, Pánki Petra 10.d, Szűcs Ramóna 10.d, Vidos Julianna 10.d

Izgatottan várjuk az eredményeket.

Kóczián-Méder Lilla
tagozatvezető

#   #   #   #