Megyei röplabda sikerek

Fiú- és leány csapatunk több mérkőzésen is szépen szerepelt az elmúlt hetekben.
Bereginé Szőts Annamária
2023. április 28.
A Leőwey fiú röplabda csapata ismét részt vett a már nagy hagyományokkal rendelkező Komlói Húsvéti Röplabda Tornán, ahol ezüst érmet szereztek.
 
Csapattagok:
Homonnay Hunor 11.d (csapatkapitány)
Nagy Bálint 11.d
Sebestyén Gergő 10.c
Ölbei Bálint 10.f 
Csikós Mihály 9.f
Tabi Ágoston 9.f
Kovács Zoltán 9.c
Kókai Zalán 9.kny
 
A VIII. ANK Röplabda Tornán mindkét csapatunk részt vett. A fiúk a 3. helyezést, a  bronzérmet szerezték meg, a lányok 1. helyezést, aranyérmet nyertek a középiskolás tornán. Leány csapatunk az elejétől a végéig nagyon koncentráltan, egységesen és taktikusan játszott. Ennek a szép, „okos”, és taktikus játéknak lett az eredménye a bajnoki cím.
 
A Fiú Csapat tagjai:
1. Orsós Martin 12.a (csapatkapitány)
2. Deguenon Olivér 9.f
3. Ungvári Zsombor 11.c
4. Tarrósy Áron 11.c
5. Tarrósy Iván 9.b
6. Pazaurek Roni 9.c
7. Tabi Ágoston 9.f
8. Sebestyén Gergő 10.c
 
A Leány Csapat tagjai:

1. Laczkó Melinda 12.b (csapatkapitány)
2. Kovács Emma 11.b 
3. Hidegkuti Janka 11.b 
4. Kardos Nilla 9.f
5. Gémesi Laura 9.f
6. Molnár Míra 10.c
7. Lőrinc Lili 10.d
8. Kis Bettina 9.d
9. Pajor Gréta 10.d
10. Piros Virág 10.f
11. Sárközi Bianka 9.a
12. Gulyás Kata 11.d 

 
2023. április 19-én rendeztük meg a hagyományos Városi  Leőwey Röplabda Kupa, immáron VIII. alkalommal.
Az idei Röplabda Torna célja elsősorban nem az önbizalom növelés volt, inkább az, hogy rávilágítsunk arra, hogy egy generáció ill., csapszerkezetváltás, taktikai érettség terén jelenleg hol tartunk, melyek az esetleges hiányosságok, amikben tovább kell fejlődnünk.
Ezért az idei torna színvonalát, magasra tettük, az elmúlt évek legerősebb mezőnyű tornáját bonyolítottuk le.
Meghívott csapatok:
– Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium (OB III. osztályában játszó) röplabda csapata
– Kodály Zoltán Gimnázium (PTE-PEAC U17) csapata
– és a mindig erős és nagyon jó utánpótlásbázist nevelő Babits Mihály Gimnázium (PTE-PEAC U17B) csapata
–  valamint a Leőwey tehetséges átalakulóban lévő röplabda csapata.
 
Mint írtam már, idén számunkra nem a helyezés számított, ezen a magasszínvonalú játékot, szetteket hozó tornán. Sokkal fontosabb volt, hogy reális képet kapjunk arról, hogy az újonnan érkezők menyire tudtak beépülni a csapatba, taktikailag, mentálisan hol tartunk.
 
A Leőwey leány csapata a Bonyhád elleni mérkőzésen – a legnehezebben– nagyon jó, pontos, szoros játékkal rukkoltak elő és nagyon koncentrált mezőnyjátékot tudtak produkálni. Kettő szettben kikaptunk ugyan, de egy OB. III-ban szereplő cfsapattól így ki lehet kapni. A Bonyhádi elleni játékunk lehet az iránymutató a továbbiakban!
Bonyhádi Petőfi S. Evangélikus Gimnázium – Leőwey K. Gimnázium: 2-0 (21-19, 23-21)
 
A tornagyőztes Kodály Z. Gimn. Csapata  ellen nagyon nem találtuk a védekezésünk „kulcsát”. Mind a nyitásfogadásaink, mind a mezőnyvédekezésünk nem működött, az összhangot nem találtuk.  Labdáink, bejátszásaink nem jutottak el, vagy csak pontatlanul a feladónkhoz, így értelemszerűen a támadójátékunk gyenge volt.
Kodály Z. Gimnázium – Leőwey K. Gimnázium: 2-0 (21-07, 21-12)
 
– A  mindig erős és szintén PEAC játékosakkal felvonuló Babits M. Gimnázium ellen már feljavulva, összeszedettebben játszottunk. Védekezésünk feljavult, így a támadójátékunk is erősödött és kettő szoros szettet játszottunk.
Babits M. Gimnázium – Leőwey K. Gimnázium: 2-0 (21-19, 22-20)
 
Az 1-2 helyért a Kodály Z. Gimn. és a Bonyhádi  Petőfi S. Gimn.  csapott össze. 
Ezen a mérkőzésen olyan játékot láthattunk amely tökéletesen beillett volna egy OB. III. osztályú mérkőzésnek is!
Nagyon kiélezett, szoros 3 szettes mérkőzésben tudott csak nyerni a Kodály csapata.
 
Iskolánk csapatának játékosai láthattak egy olyan színvonalú döntőt, amelyből szakmailag rengeteget lehet tanulni. Bízom abban, hogy a további fejlődésünket nagyon jól szolgálta a VIII. Leőwey Röplabda Torna.
 
Végeredmény:
1. Kodály Z. Gimnázium Röplabda Csapata
2. Bonyhádi Petőfi S. Evangélikus Gimnázium Röplabda Csapata
3. PTE- Babits M. Gyak. Gimnázium Röplabda Csapata
4. Pécsi Leőwey K. Gimnázium Röplabda Csapata
 
Iskolánk csapatának tagjai:
1. Kiss Boglárka 12.a csapatkapitány
2. Molnár Míra 10.c 
3. Szilágyi Dóra 10.b
4. Gémesi Laura 9.f
5. Kardos Nilla 9.f
6. Kószó Rebeka 9.b
7. Buzási Hanga 9.b
8. Buzás Rea 9.kny
 
Felkészítő tanár: 
Vásárhelyi Gábor testnevelő tanár
#   #   #