Kapcsolat kiépítése a PTE TTK Kémia Intézetével

Az érettségire való felkészülésben segítették diákjainkat
Bereginé Szőts Annamária
2022. július 7.

Az  EFOP 3.4.4-16-2017-00004 számú „Pályaorientáció, valamint a matematikai, természettudományos, informatikai, műszaki szakok népszerűsítése a felsőoktatásban” című projekt keretében a  PTE TTK Kémiai Intézet oktatói – Kiss Ibolya koordinálása mellett – 2022-ben 10 héten át segítették tanulóink felkészülését a kémia érettségire. Főleg a számolási feladatok gyakorlására koncentráltak, de érdekes előadásokkal és látványos kísérletekkel is színesítették a programot.

Hetente csütörtök délutánonként rendszeresen részt vettek a 11C osztály tanulói (Csukle Hanna Flóra, Mihályevics Dóra, Szabó Benedek, Kásádi Csongor – időnként kiegészítették a csapatot: Trasszer Vivien, Radnai Míra Júlia és Stang Noémi), illetve a 10.b osztályból néhányan azok közül, akik a kémia fakultációt választották (Wéber Anita, Kilvinger Luca).

A kapcsolat kiépítése ebben az évben megkezdődött és reméljük, hogy a jövőben is segítségünkre lesznek a kémia tantárgy népszerűsítésében.

Köszönjük munkájukat!

Lajos Lilla
szaktanár