PTE Tied a pálya – játékos sportverseny

Iskolánk csapata 1. helyezést ért el.
Bereginé Szőts Annamária
2022. december 11.

Iskolánk csapata idén is részt vett a Pécsi Tudományegyetem által szervezett “PTE – Tiéd a pálya” játékos sportversenyen.

 
Az elmúlt tanév bajnokához méltó hozzáállással vágtunk neki idén is ennek a nagy presztizsű, középiskolák közötti sportversenynek.

A versenyen az idei tanévben még több iskola vett részt, mint tavaly, de anagyon erős mezőnyben ismételten sikerült első helyet szereznünk!
 
A különböző versenyszámokban elért helyezések adták egyben a pontokszámokat is. Végig nagyon kiélezett, szoros verseny volt, de az utolsó versenyszámban (tánc) ill., annak pontszámaival sikerült az elsőhelyre kerülnünk. 
Az összesített pontok alapján pedig sikerült megnyernünk ezt a nagyszabású sportversenyt.
 
A feladatok nagyon komplexek voltak, így ennek fényében kellett összeállítani a 12 fős csapatot, ahol a nemek aránya is előre meg volt határozva: (minimum 5 lánynak kellet a csapatban lenni)
– Sport kvíztől kezdve
– A különböző sportjátékok (kosárlabda -dobó verseny, 3-3 elleni labdarúgás, röplabda)
– Kötélhúzás (erő, kitartás, technika)
– Stratégiai kidobó (együttműködési képesség)
– Különböző ügyességi sor ill., váltóversenyeken át (mozgás ügyesség, gyorsaság)
– egészen a táncig bezárólag (ötletesség, kreativitás, látványosság) voltak feladatok.
 
A játék fő célja volt -a sport és az egészséges életmód mellett-, hogy a diákok a játékos tevékenység kapcsán betekintést kapjanak egy felsőoktatási intézmény különleges atmoszférájába, megismerjék az Egyetem által biztosított szabadidős tevékenységek egy részét, mindezek által közelebb kerülhessenek a PTE közösségéhez.
A különböző versenyszámokat az Egyetem oktatói értékelték, ami tovább emelte a verseny színvonalát.
 
Leőwey csapat tagjai:
1. Balázs Lilla 12.b
2. Laczkó Melinda 12.b
3. Takács Ivett 12.d
4. Ackermann Zsófia 12.d
5. Piros Virág 10.f
6. Scháll Barnabás 12.c
7. Szakály Levente 11.d
8. Brodmann Máté 11.d
9. Grassy Márk 11.d
10. Ungvári Zsombor 11.c
11. Sebestyén Gergő 10.c
12. Tabi Ágoston 9.f
Felkészítő tanár: Vásárhelyi Gábor testnevelő tanár