Kínában táboroznak diákjaink

Négyen tölthetnek 2 hetet Kínában a Konfuciusz Intézet segítségével
Bereginé Szőts Annamária
2023. augusztus 23.

Iskolánkban – a Konfuciusz Intézet segítségével – évek óta lehetőség van kínai nyelvtanulásra szakköri keretekben. Idén – több év kihagyás után – újra jelentkezhettek a résztvevők a Kínában tartandó nyári táborba is, melyet a PTE testvéregyeteme szervez. Négy diákunk jelentkezését elfogadták, így Bagó Attila, Pintér Balázs, Szabó Dorka és Vass Zsanett augusztus végén két hétig élvezheti ezt a különleges lehetőséget.
A résztvevő diákok mindegyike már az általános iskolában megkezdte kínai nyelvi tanulmányait, évek kitartó munkájának eredményeként HSK 2 szintű kínai nyelvvizsgával rendelkeznek. Vass Zsanett idén elnyerte az intézet érdemes diákja címet is, mellyel együtt ösztöndíjban részesült.

#   #   #   #   #   #   #   #   #