Karikó Katalinról nyílt kiállítás az Orvostudományi Karon

Iskolánk is részt vesz a tárlathoz kapcsolódó események szervezésében
Bereginé Szőts Annamária
2023. december 6.

December 4-én nyílt meg és 2024. január 19-ig látogatható a Szegedi Tudományegyetem vándorkiállítása a PTE ÁOK új épületében „Karikó Katalin a Lasker-díjig és tovább” címmel.

A megnyitón és az azt követő tárlatvezetésen részt vettek tizedikes és tizenegyedikes diákjaink a természettudományos tagozatról, Heisz Botond (11. c), pedig csellójátékával is emelte az esemény fényét.

A kiállításhoz és a Professzorasszony Nobel-díjának átadásához kapcsolódóan a város több iskolájának – köztük a Leőweynek – természettudományos oktatása, tehetséggondozása is bemutatkozik 2023. december 10-én 14 órától a PTE ÁOK Romhányi aulájában, melyen 12.c osztályos, természettudományos tagozatra járó diákjaink képviselik az iskolát.

Program december 10-én

UnivTV cikk, galéria

Virtuális kiállítás