Rendhagyó módon ünnepeltük március 15-ét

A Misina néptáncegyüttes előadását nézhették meg diákjaink
Bereginé Szőts Annamária
2024. március 16.

Az idei tanévben kivételesen nem diákjaink és a történelem munkaközösség készítette a március 15-i megemlékezést, hanem a pécsi Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház többgenerációs táncjátékát, a 200 éve született Petőfi Sándor emlékére készült Sorscsillag című előadást tekinthette meg az iskola közössége.

A 4 tételes mű második és negyedik részét láthattuk, melyben Arany és Petőfi barátságát, illetve a forradalom és szabadságharc eseményeit jelenítették meg a táncosok, akik között számos jelenlegi és volt leőweysta is szerepelt.

A magávalragadó előadást nagy érdeklődéssel követték diákjaink és hatalmas vastapssal jutalmazták. Köszönjük az élményt Gálber Attilának és a szereplőknek!