Dr. Zalay Szabolcs főiskolai docens, gimnáziumigazgató, pedagógiai rendszer-kutató és Dér Ágnes műsorvezető, médiaszakember a Bajai Eötvös József Főiskola segítségével készült 15 részes beszélgetéssorozat nyitó epizódjában egy rendkívül aktuális és elgondolkodtató témát járnak körül: a pedagógia jelenkori helyét a világban.
Újabb gondolatébresztő témával jelentkezünk! „A pedagógiai pszichológia új világai” – egy inspiráló beszélgetés, ahol a lélek és a tanulás határterületein kalandozunk. A legfrissebb epizódban többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ:
- A kognitív pszichológiai forradalom, a pozitív pszichológia és a transzgenerációs krízisek kutatása hogyan függ össze egy új, pozitív pedagógiai szemlélet elterjedésével?
- Milyen gyermek- és tanulókép felelhet meg a Homo Studens korának?
- Mit jelent a pozitív pedagógiai szemlélet?
- Vajon kinél van a „kulcs” a változáshoz, a megújulásához?