Életrevalók – Babás szerkövek

A Misina Táncegyüttes május 30-i előadásaiban iskolánk néptáncosai is fellépnek
Bereginé Szőts Annamária
2026. április 28.

NeoFolk – Gálber Attila: Babás szerkövek táncjáték

A kővé vált gőg tánca

Pécs felett, a Jakab-hegy oldalában különös sziklák őrzik egy régi átok emlékét. A Babás szerkövek legendája nem csupán a múlt egyik távoli története: a monda ma is rólunk mesél. A táncjáték a városunkhoz ezer szállal kötődő eredetmondát kelti életre: a négy titokzatos kőtömb születését. A táncjátékban megelevenedik két család tragikus vetélkedése, a gőg és az engesztelhetetlenség, amely végül kővé dermesztette a násznépet. Az előadás a helyi eredetiséget és a pécsi emlékezetet ötvözi a tánc és a zene őszinte erejével. 

A darab zenéjét a NeoFolk együttes: Bonyár Judit, Hűvösvölgyi Péter és barátaik szerzeték. 

Életrevalók

A lélek és a közösség ereje 

Az Életrevalók egy generációkon átívelő autentikus folklór műsor. Egy közös vallomás arról a belső tartásról, hitről és derűről, amelyet csak a közösségben megélt hagyomány adhat. A legkisebbektől a legnagyobbakig, a Somogy Zenekar élőzenei kíséretével.

Művészeti vezető: Kozmáné Schneider Mónika és Gálber Attila

A Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház műsora a Pécsi Nemzeti Színházban lesz 2026. május 30-án 16.00 órakor és 19.30-kor.

Jegyek a Pécsi Nemzeti Színházban személyesen vagy az alábbi linken korlátozott számban még vásárolhatók: [https://www.pnsz.hu/szind…/eletrevalok-babas-szerkovek/529]

Sok szeretettel várunk Mindenkit!😊